ملاحظات پرداخت شارژ اینترنتی ساختمان(مدیران مجتمع های مسکونی یا تجاری، حتما ملاخظه فرمایند):

مستحضرید که فابلیت پرداخت شارژ ساختمان از طریق اینترنت و واریز اتوماتیک آن به حساب ساختمان به همراه ثبت اتوماتیک پرداخت در سامانه مدیریت مالی ساختمان، از جمله تسهیلاتی است که به شفافیت و سهولت مدیریت ساختمان کمک شایانی خواهد نمود. از این رو، هومیار بعد از سه سال کار مداوم بر روی سامانه مدیریت مالی ساختمان، برای اولین بار در ایران اقدام به راه اندازی این امکان کرده و آن را در اختیار کاربران خویش قرار داده است.

لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نموده و در صورت تمایل اقدام به فعال سازی این امکان برای ساختمان خود نمایید.

 

قدم اول، ثبت مشخصات مجتمع مسکونی/تجاری شما در سامانه هومیار است. اگر قبلا به عنوان مسئول ساختمان (یا مسئول مالی ساختمان)، اقدام به این امر نکرده اید، ابتدا کاربر خود را در سایت ایجاد نمایید.

پس از فعال سازی پست الکترونیک خود، از اینجا می توانید شروع به ثبت ساختمان خود نمایید.

 

در قدم دوم، مشخصات واحدهای مجتمع و همچنین ساکنین آنها را ثبت نمایید. از آنجائیکه ارسال پیامکهای اطلاع رسانی از وضعیت بدهی ساکنین به صندوق ساختمان در سه ماه اول ثبت ساختمان رایگان می باشد، اطلاعات شماره های تلفن همراه ساکنین را در بخش اطلاعات ساکنین ثبت نمایید.

قدم سوم با ثبت اطلاعات شماره کارت حساب ساختمان در بخش تنظیمات سامانه و خرید سرویس پرداخت شارژ اینترنتی از بخش خدمات پیشرفته هومیار، ساکنین مجتمع قادر خواهند بود تا به دو طریق زیر افدام به پرداخت شارژ خود نمایند:

۱) با وارد کردن شناسه پرداخت (که برای ایشان توسط سامانه هومیار به صورت ماهانه پیامک می گردد) در صفحه اول سایت و انجام عملیات پرداخت اینترنتی.

۲) اگر برای ساکنین در بخش اطلاعات ساکنین، کاربر هومیار تعریف کنید، هر کدام از ساکنین ساختمان می توانند با نام کاربری خود وارد سیستم شده و در بخش “حساب من”، با انتخاب دگمه پرداخت در ردیف بدهکاری واحد خود، فرآیند پرداخت اینترنتی را آغاز نمایند.

 

توجه به نکات زیر در امر پرداخت اینترنتی شارژ، حائز اهمیت است:

الف) مبالغ پرداختی ساکنین ساختمان، روزانه به کارت ساختمان (همان شماره کارتی که در بخش تنظیمات ثبت شده است) واریز می گردد.

ب) اگر حساب ساختمان شما در بانک آینده باز شده است، مبالغ پرداختی بدون کسر هیچ مبلغی به حساب ساختمان شما واریز می گردد، در غیر اینصورت، به ازای هر واریز روزانه، مبلغ هزار تومان بابت هزینه کارت به کارت از مبلغ کسر خواهد گردید.

 

ارادتمند شما

تیم پشتیبانی هومیار

Share on linkedin
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
‫2 نظرها
 1. Avatar

  ممنون ولی برای پرداخت شارژ باید از هفت خان رستم گذشت…

  • Avatar

   سلام

   قاعدتا ثبت اطلاعات مجتمع و واحدها ضروری است. با این مقدمه، پرداخت شارژ اینترنتی برای ساکنین از پرداخت قبض آب و برق نیز آسانتر است. کافی است شناسه پرداخت در صفحه اول سایت در قسمت پرداخت اینترنتی شارژ وارد شده و با استفاده از رمز دوم کارتهای بانکی اقدام به پرداخت مبلغ نمایند.
   حسن این روش این است که اطلاعات پرداخت به صورت اتوماتیک در سامانه هومیار ثبت می گردد.

   تیم پشتیبانی هومیار

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • معادله زیر را به جهت حفظ موارد امنیت سایت، کامل کنید: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.