شهریور, ۱۳۹۲ | پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی - هوميار
صفحه نخست | سامانه هومیار | سوالات متداول | تماس با ما | درباره ما                به نام خدا
پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی – هوميار
(امروز دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ )
خوش آمديد (ورود به سيستم)(کاربر جدید)

aparteman2

به نقل از شبکه ایران

هر چند زندگی کردن در آپارتمان به خاطر مقررات و محدودیت‌هایی که دارد شاید به نظر خیلی‌ها سخت و پر دردسر باشد اما در عصر کنونی و با افزایش شهرنشینی این گونه از زندگی بسیار رایج شده است و روز و ساعتی نیست که در گوشه گوشه دنیا برج، ساختمان بلندمرتبه و آپارتمانی ساخته نشود.
با وجود رشد بی‌رویه آپارتمان‌نشینی متاسفانه هنوز آداب و فرهنگ زندگی در این مکان‌ها آنگونه که باید و شاید نهادینه نشده و هنوز هستند افرادی که بدون توجه به حقوق همسایه‌های خود موجبات آزار و اذیت آنها را فراهم می‌کنند. این افراد شاید ندانند که کلید حل مشکلات و اصطکاک‌هایشان با همسایه ها عمل کردن به یک اصل اساسی به نام‌ «مسئولیت‌پذیری» است و کمی تواضع و فروتنی آپارتمان‌نشینی را آسان‌تر می‌کند.

شبکه ایران قوانین و مقررات آپارتمان نشینی در برخی کشورها از جمله ژاپن، فرانسه و امریکا را بررسی کرده و چکیده‌ای از قوانین مشترک بین این کشورها که با فرهنگ و زندگی مردم ایران نیز همخوانی دارد را گردآورده است تا در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. از جمله نکات و قوانین کلیدی که باید آپارتمان نشینان رعایت کنند عبارتند از:

( ...ادامه متن... )
تاريخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۰]
مردم وآپارتمان نشینی

مردم وآپارتمان نشینی

apart1

مقدمه

در این پژوهش با توجه به اهمیت روابط همسایگان با یکدیگر ورعایت حقوق آنها از سوی یکدیگر تلاش کردیم به پاره ای از حقوق همسایگان از لسان روایات اشاره کرده وبا بیان چگونگی روابط کنونی همسایگان در دنیای امروز به نقاط قوت و ضعف آن اشاره کنیم .و آنچه که موجب قوت بیشتر نقاط مثبت میشود بیان کرده و شیوه های از بین بردن نقاط منفی روابط همسایگان را به صورت کاربردی با استفاده از روایات و تجربیات شخصی بیان کنیم. در این تحقیق از شیوه موردی و کتابخانه ای استفاده شده است و در روش کتابخانه ای از منابع معتبر روایی سود جسته ایم .

در برخی از موارد تجربیات شخصی و مشاهدات عینی در تحقیق ذکر شده است .امید است با مطالعه این مجموعه کوچک انگیزه ای پیدا کنیم تا به صورت گسترده تر پیرامون مسأله مهم همسایه و حقوق آن به پژوهش پرداخته و عملا به رعایت حقوق یکدیگر مبادرت کنیم .از آنجایی که همسایگان حق بزرگی بر گردن ما دارند از خداوند می خواهیم ما را در ادای این حقوق یاری کند تا انشاءالله با اعمال نیکو در سرای باقی در کنار همسایگان خدا جایگاهی بیابیم چنانکه

( ...ادامه متن... )
تاريخ: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۲]