اسفند, ۱۳۹۲ | پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی - هوميار
صفحه نخست | سامانه هومیار | سوالات متداول | تماس با ما | درباره ما                به نام خدا
پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی – هوميار
(امروز دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ )
خوش آمديد (ورود به سيستم)(کاربر جدید)
عید نوروز و لزوم توجه به حقوق همسایگان
برچسب‌ها:

عید نورزتان مبارک باد

20110313133841547_norooz90-115

مراسم باستانی عید نوروز، هرساله ما را به نو شدن دوباره فرا می خواند. مراسمی که هم پای طبیعت، زنده شدن بعد از مرگ رایادآوری می کند. لزوم تمیز و پاک شدن بعد از سیاهی حاصل از یکسال زندگی را فریاد می زند.

پاک شدن خانه، مرتب سازی وسایل و دید و بازدید از آشنایان و دوستان.

هرچه از زیبائی و ماندگاری این مراسم بگوئیم باز هم جای صحبت خواهد بود. این نوشته میخواهد یک نکته را در لابلای فعالیتهای نوروزی به ما گوشزد نماید

رعایت حقوق همسایگانمان در مجتمع مسکونی

آنهم نه تمام حقوقی که برگردن یکدیگر داریم

تنها مصرف آب، برق و گاز که به صورت مشترک و از سهم شارژ پرداخت می گردد.

پرداخت بهای حامل های انرژی از شارژ ساختمان، به معنای مصرف متعارف و متعادل هر کدام از واحدها است.

مواظب باشیم هرگونه مصرف غیر متعارف، یعنی پرداخت بهای انرژی ما توسط دیگر همسایگان

برای مثال:

اگر شستن فرش،موکت، ماشین و … در مجتمع ما ممنوع و یا غیر متعارف است.

اگر میخواهیم البسه، پرده و …. که متعلق به ما نیست و برای مثال متعلق به یکی از فامیل مانند پدر، مادر و …. است که در محلی دیگر زندگی می کنند.

اگر میخواهیم حجمی از غذا تهیه نمائیم که متعارف زندگی همسایگان ما نیست. مثلا پخش نذری به فامیل و….

اگر ……

و خلاصه هر عملی که فرض انجام آن از طرف دیگر همسایگان، ما را عصبانی خواهد کرد.

 

مواظب  حقوق دیگران باشیم

 

عیدتان پیروز و هر روزتان بهروز

 

 

تاريخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۰]
یخ زدگی لوله های آب ساختمان و راهکارهای پیشگیری
برچسب‌ها: ,

یکی از مشکلاتی که معمولا در فصل زمستان و با ورود هوای سرد رخ می دهد یخ زدگی لوله های آب است خصوصا در مناطقی است که خانه ها به صورت مجتمع های آپارتمانی نیستند. در این مقاله راهکارهای خلاصه ای برای پیشگیری از یخ زدگی و یا بازکردن یخ این لوله ها ارائه می شود:

راه های های پیشگیری

پیش از هر چیز ابتدا آب لوله های غیرضروری را تخلیه کنید تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کرده باشید.
قطع آب واحدهای خالی از سکونت و مراقبت مستمر در طول زمستان از مواردی است که مشترکان باید برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها رعایت کنند.
عایق کردن لوله های سطحی توسط پشم شیشه، بهسازی حوضچه های کنتور و وسایل سنجش و اندازه گیری آب از جمله این راهکارها محسوب می شود.
تعبیه درپوش مناسب برای کنتور و اتصالات و همچنین پر کردن حوضچه کنتور آب با کیسه های پوشال از راهکارهای دیگر محسوب می شود. تاکید می شود در دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد هیچ پوششی غیر از پشم و شیشه نمی تواند مانع از یخ زدگی گردد.
برای پیشگیری از یخ زدگی کنتور و لوله ها توصیه می شود یکی از شیرهای آب ساختمان به مقدار خیلی کم باز باشد تا جریان مداوم آب مانع از یخ زدن لوله های شود.
برای جلوگیری از اتلاف وقت، هدر رفتن آب و انرژی نیز بهتر است لوله های آب گرم را از منبع شوفاژ یا ابگرمکن تا محل های مورد استفاده عایق کاری کنید تا برای گرم شدن آب معطل نمانید. اگر آب در لوله ها یخ زده باشد، می توانید با گرم کردن آن به تدریج یخ را ذوب کنید.

اما اگر آب درون لوله یخ زد:

در صورتی که کنتور و لوله های آب دچار یخ زدگی شد برای رفع مشکل هرگز از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش بر قسمت های یخ زده استفاده نشود، چرا که موجب ترکیدگی لوله ها می شود.توجه داشته باشید که لوله های فلزی آب در هنگامی که آب داخلشان یخ زده باشد بسیار شکننده هستند لذا اگر شیر آبی دچار یخ زدگی شده باشد، هرگز سعی نکنید آن را باز یا بسته کنید زیرا ممکن است خود شیر بشکند و یا لوله آب از داخل دیوار دچار ترک خوردگی گردد.
برای رفع مشکل یخ زدگی توصیه می شود با صبر و حوصله از آب ولرم، حرارت غیر مستقیم و سشوار استفاده شود.
اگر لوله ترکیده بود، شیر فلکه اصلی و شیرهای فرعی را زود ببندید و با شرکت آب تماس بگیرید یا سراغ یک تعمیرکار باتجربه بروید. در غیر این صورت ممکن است نشت آب، باعث خسارت فراوان شود.
در اولین تماس شما با مرکز ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب، مشکل شما ثبت و برای رسیدگی در دستور کار عوامل اجرایی قرار می گیرد، لذا برای پیگیری مشکل نیاز به تماس مجدد نیست چرا که این موضوع موجب افزایش شدت ترافیک تماس ها شده و امکان ارتباط دیگر شهروندان با سامانه ۱۲۲ ناممکن می گردد. توجه نمایید که در صورت ترکیدگی کنتور، هزینه های تعویض آن توسط شرکت آب و فاضلاب از شما اخذ خواهد شد.
و اگر هیچیک از این راه ها جواب نداد چاره ای جز صبر تا بازشدن یخ درون لوله در اثر گرم شدن هوا نخواهید داشت!

منابع: http://www.kadbanoo.net

تاريخ: ۳ اسفند ۱۳۹۲ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۰]