اردیبهشت, ۱۳۹۴ | پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی - هوميار
صفحه نخست | سامانه هومیار | سوالات متداول | تماس با ما | درباره ما                به نام خدا
پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی – هوميار
(امروز دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ )
خوش آمديد (ورود به سيستم)(کاربر جدید)
گزارش همشهری محله از سایت هومیار
برچسب‌ها: , ,

نخستین سامانه آموزشی آپارتمان‌نشینی را هم محله‌ای ما راه‌اندازی کرده است
مدیریت ساختمان با چند کلیک

تاریخ گزارش: ۱۳۹۳/۱۱/۱۵

نویسنده : عطیه اکبری

سال‌ها قبل تعداد آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی منطقه‌مان در مقایسه با خانه‌های شخصی یا به قول معروف خانه‌های ویلایی نسبتی نابرابر داشت و شاید به ازای یک آپارتمان ۶ طبقه در یک کوچه، ۵ خانه یک طبقه بود، اما حالا دومین منطقه شهرداری تهران در افزایش تعداد مجتمع‌های مسکونی پیشقراول بوده و بیشترین تعداد مجتمع‌ها را به خود اختصاص داده است.

سال‌ها قبل تعداد آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی منطقه‌مان در مقایسه با خانه‌های شخصی یا به قول معروف خانه‌های ویلایی نسبتی نابرابر داشت و شاید به ازای یک آپارتمان ۶ طبقه در یک کوچه، ۵ خانه یک طبقه بود، اما حالا دومین منطقه شهرداری تهران در افزایش تعداد مجتمع‌های مسکونی پیشقراول بوده و بیشترین تعداد مجتمع‌ها را به خود اختصاص داده است. در این شرایط توجه به فرهنگ آپارتمان‌نشینی و قواعد و مقررات آن و مدیریت مالی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است. طوری که گاهی آگاهی نداشتن از این قواعد و مقررات کار را به دعوا کشانده و باعث مراجعه‌درصدی از شهروندان به کلانتری‌ها شده است. اما چند وقتی می‌شود که یکی از شهروندان منطقه سامانه اینترنتی با نرم‌افزارهای مختلف راه‌اندازی کرده و کار را برای ساکنان مجتمع‌های مسکونی در منطقه، پایتخت و همین‌طور سراسر کشور راحت کرده است. اگر شما هم جز‍و آپارتمان نشین‌ها هستید خواندن این گزارش را از دست ندهید.
شارژ واحد من چقدر است؟
قبض شارژ را از میان در برایتان انداختم مگر ندیده‌اید؟ مگر پول برق مشترک مجتمع چقدر است که سهم واحد من ۱۰هزار تومان شده و… اینها جملاتی است که شاید هر یک از شما آن را در محل زندگی‌تان یعنی در آپارتمان یا مجتمع مسکونی به کار برده باشید. تعیین شارژ ماهانه و پرداخت هزینه‌های مشترک ساختمان یکی از بحث برانگیزترین موضوعاتی است که سامانه هومیار آن را با ساختن یک نرم‌افزار جالب برای همیشه حل کرده است. عضویت در این نرم‌افزار در مجتمع‌های مسکونی از نان شب هم واجب‌تر است. مدیر سامانه هومیار توضیح مختصری در مورد مهم‌ترین بخش این سامانه می‌دهد و می‌گوید: «‌مدیریت مالی ساختمان، اولویت اول این سامانه بوده و از آنجایی که عموم مردم با اصطلاحات مالی و حسابداری آشنا نیستند، سعی شده اطلاعات مالی در قالب دریافت‌ها و پرداخت‌های روزمره در مجتمع ثبت شود. اگر مدیر ساختمان هستید ابتدا باید عضو نرم‌افزار شوید، بعد از گرفتن کد عبور می‌توانید با استفاده از گزینه‌های موجود، اطلاعات ساختمان، تعداد واحدها و تعداد ساکنان آنها و اطلاعات شناسنامه‌ای ساختمان را ثبت کنید. در قسمت هزینه‌ها هم هر ماه مبلغ قبض‌ها و دیگر هزینه‌ها را ثبت کنید. بعد از ثبت دقیق همه این اطلاعات، نرم‌افزار مبلغ شارژ هر واحد را در کنار نام ساکن واحد نمایش می‌دهد. مدیر ساختمان باید گذر واژه سامانه را در اختیار همه اهالی بگذارد.»‌

( ...ادامه متن... )
تاريخ: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۰]