مرداد, ۱۳۹۴ | پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی - هوميار
صفحه نخست | سامانه هومیار | سوالات متداول | تماس با ما | درباره ما                به نام خدا
پایگاه اطلاع رسانی مجتمع های مسکونی – هوميار
(امروز دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸ )
خوش آمديد (ورود به سيستم)(کاربر جدید)
تهران یار
برچسب‌ها: ,

app logo-256px
طبق وعده قبلی، نرم افزار اندرویدی تهران یار آماده و از طریق سایت بازار (نرم افزار بازار یا سایت caffebazaar.ir) برای استفاده عموم به طور رایگان قابل دانلود و استفاده می باشد. (گوشی یا تبلت های اندرویدی)

 

در توضیحات این نرم افزار می خوانیم:

تهران کلان شهری است که برای زندگی در آن نیازمند فرهنگ شهرنشینی و استفاده از ابزارهای مختلف جهت برآوردن نیازهای روزمره هستیم.

بارها برای ما پیش آمده است که برای انجام کاری، مجبور شده ایم برای اولین بار به آدرس خاصی برویم. یافتن آدرس و بهترین مسیر سفر درون شهری اول نیاز ما بوده است.

یافتن نزدیک ترین بانک … یا موسسه … و غیره به محل اقامت ما نیز در بسیاری از اوقات مورد نیاز ماست.

نرم افزار تهران یار، برای جوابگوئی به نیازهائی از این گونه در اسرع وقت و به راحت ترین شکل ممکن و

بدون نیاز به اتصال به شبکه اینترنت

طراحی و تهیه شده است.

نسخه حاضر که به صورت رایگان در اختیار عموم هموطنان قرار گرفته است، ابتدای این مسیر است که به حول و قوه الهی طی خواهیم کرد.

در این نرم افزار قابلیتهای زیر وجود دارد:

>> نمایش نقشه تهران با آخرین اصلاحات سال ۱۳۹۴ در چهار سطح با وضوح کامل و امکان بزرگ نمائی

>> نمایش مکانهای خاص روی نقشه با آیکونهای مربوطه

>> نمایش محدوده طرح ترافیک و همچنین طرح زوج و فرد روی نقشه

>> امکان نمایش علائم نقشه

>> امکان جستجوی معابر با استفاده از تایپ بخشی از نام آن به همراه نمایش معابر مشابه

>> امکان علامت گزاری مکانهای مشخص مانند شعب بانک ملی و یا برای مثال نمایندگی های سایپا

>> امکان ارسال نظرات کاربران از طریق سایت هومیار (homeyar.ir)

تعداد معابر قابل جستجو : ۱۶۹۳۶

تعداد مکانهای قابل علامت گذاری از منوی سمت چپ : ۱۶۶۶۳

تاريخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۲]
روش اداره مجتمع های مسکونی (آپارتمانها)
برچسب‌ها:

نحوه اداره امور قسمتهای مشترک مجتمع های مسکونی ( آپارتمانها )

از آنجا که هر اجتماعی اعم از خانواده بعنوان یک اجتماع کوچک و یا جامعه بعنوان یک اجتماع بزرگتر نیازمند مدیر یا مدیرانی برای اداره امور خود هستند در اداره امور قسمتهای مشترک مجتمع های مسکونی ( آپارتمانها ) نیز این ضرورت به وضوح احساس می گردد که در این خصوص قانون تملک آپارتمانها و‌ آئین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۴۳ و اصلاحیه بعدی آن ، ضوابط و مقررات حاکم بر این موضوع را مشخص نموده است .

به موجب ماده ۱۴ آئین نامه یاد شده ، مدیر یا مدیران مسئول حفظ و اداره ساختمان و اجرای تصمیمات مجمع عمومی می باشند و تعداد آنها باید فرد باشد تا ، تصمیمات هیات مدیره و تشخیص رای اکثریت دچار بلا تکلیفی نگردد .
درصورت استعفاء ، فوت ، عزل یا حجر یک یا چند نفر از مدیران قبل از انقضاء مدت ماموریتشان ، مجمع عمومی فوق العاده باید جانشین هر یک از آنها را انتخاب نموده و درصورتی که سه نفر یا بیشتر از اعضای هیئت مدیره به جهات فوق از هیات مدیره خارج شوند مجمع عمومی فوق العاده باید به منظور تجدید انتخاب هیات مدیره تشکیل گردد ، (‌ماده ۱۶ آئین نامه و تبصره یک آن)

تصمیمات مدیران با اکثریت آراء معتبر است . ( ماده ۱۷ آئین نامه )

مجمع عمومی یک نفر از مدیران را بعنوان خزانه دار تعیین می نماید خزانه دار دفتر ثبت درآمد و هزینه خواهد داشت که به پیوست قبوض و اسناد مربوطه برای تصویب تراز نامه به مجمع عمومی تسلیم و ارائه خواهد داد . ( ماده ۱۸ آئین نامه )
مدیر یا مدیران امین شرکاء محسوب شده و نمی توانند فرد دیگری را به جای خود جهت اداره امور ساختمان انتخاب و یا اختیارات خود را به اشخاص غیر، تفویض نمایند . ( ماده ۱۹آئین نامه)
به موجب ماده ۸ قانون تملک آپارتمانها مجمع عمومی ساختمان می تواند از اشخاص حقیقی یا حقوقی خارج از ساختمان بعنوان مدیر جهت اداره امور ساختمان استفاده نماید.

علی ایحال با عنایت به مراتب فوق ، وظایف و اختیارات کامل مدیر یا هیات مدیره بشرح ذیل می باشد: 

۱- ) حفظ وا داره ساختمان و اجرای تصمیمات مجمع عمومی مالکین :

حفظ واداره ساختمان عنوان کلی وظایف مدیر یا هیات مدیره است ، بعبارتی تمام اقدامات و مساعی مدیر یا مدیران صرفاً جهت حفظ ساختمان از هرگونه آسیب و خرابی و انجام امور جاری مربوط به آن است . مدیر یا مدیران برای اداره امور ساختمان تابع تصمیمات مجمع عمومی مالکین می باشند . و چنانچه تصمیم مجمع عمومی در مورد یا مواردی خلاف قانون تملک آپارتمانها و آئین نامه اجرایی آن یا خلاف سایر قوانین موضوعه کشوری باشد مدیر یا هیات مدیره تکلیفی به تبعیت از آن ندارد .

۲- ) عدم تفویض مدیریت به اشخاص غیر :

ماده ۱۹ آئین نامه یاد شده مصرح است بر اینکه (( مدیر یا مدیران امین شرکاء بوده و نمی توانند فرد دیگری را به جای خود انتخاب نمایند )) بنابراین هیچ مدیری نمی تواند پس از انتخاب شدن از سوی مجمع عمومی عادی یا فوق العاده ماموریت محوله خود را به دیگری تفویض کند زیرا مجمع عمومی صرفاً با توجه به قابلیت های موجود در او ، ایشان را بعنوان مدیر ساختمان برگزیده و مدیر یا هیات مدیره نمی توانند به بهانه اینکه ، اوقات فراغت کافی برای مدیریت ندارند شخص دیگری را برای حفظ و اداره ساختمان تعیین کنند و چنین عملی علی الاصول خلاف قانون می باشد .

( ...ادامه متن... )
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ نويسنده: راهبر سایت | نظرات[۱]