ملاحظات پرداخت شارژ اینترنتی ساختمان(مدیران مجتمع های مسکونی یا تجاری، حتما ملاخظه فرمایند):

مستحضرید که فابلیت پرداخت شارژ ساختمان از طریق اینترنت و واریز اتوماتیک آن به حساب ساختمان به همراه ثبت اتوماتیک پرداخت در سامانه مدیریت مالی ساختمان، از جمله تسهیلاتی است که به شفافیت و سهولت مدیریت ساختمان کمک شایانی خواهد نمود. از این رو، هومیار اولین سامانه در ایران است که اقدام به راه اندازی این امکان کرده و آن را در اختیار کاربران خویش قرار داده است.

لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نموده و در صورت تمایل اقدام به فعال سازی این امکان برای ساختمان خود نمایید.

اگر مجتمع شما قبلا در هومیار توسط مدیر ساختمان یا مدیر مالی ساختمان تعریف شده است، شما به عنوان یکی از ساکنین مجتمع با در اختیار داشتن شناسه پرداخت (که بوسیله پیامک به شما اطلاع داده شده است)، کافی است در صفحه اول سایت، بخش پرداخت شارژ/بدهی ساختمان اقدام به ثبت شناسه و پرداخت مبلغ بدهی بنمایید.

۱)در صفحه اول سایت هومیار، گزینه پرداخت شارژ را انتخاب کنبد.

۲)شناسه پرداخت ارسالی به شما توسط پیامک را در بخش مربوطه، طبق شکل زیر، وارد نمایید.

۳)مشخصات واحد مسکونی شما نمایش داده میشود. میتوانید ایمیل خود را جهت ارسال رسید پرداخت ثبت نمایید.

۴)عملیات پرداخت را در درگاه اینترنتی بانک، انجام دهید.

اتمام

درصورتیکه مجتمع مسکونی شما هنوز در سامانه هومیار ثبت نشده است، مراحل زیر باید توسط مدیر ساختمان شما انجام شود:

قدم اول، ثبت مشخصات مجتمع مسکونی/تجاری شما در سامانه هومیار است. اگر قبلا به عنوان مسئول ساختمان (یا مسئول مالی ساختمان)، اقدام به این امر نکرده اید، ابتدا کاربر خود را در سایت ایجاد نمایید.

در قدم دوم، مشخصات واحدهای مجتمع و همچنین ساکنین آنها را ثبت نمایید. از آنجائیکه ارسال پیامکهای اطلاع رسانی از وضعیت بدهی ساکنین به صندوق ساختمان در سه ماه اول ثبت ساختمان رایگان می باشد، اطلاعات شماره های تلفن همراه ساکنین را در بخش اطلاعات ساکنین ثبت نمایید.

قدم سوم با ثبت اطلاعات شماره کارت حساب ساختمان در بخش تنظیمات سامانه و خرید سرویس پرداخت شارژ اینترنتی از بخش خدمات پیشرفته هومیار، ساکنین مجتمع قادر خواهند بود تا به دو طریق زیر افدام به پرداخت شارژ خود نمایند:

۱) با وارد کردن شناسه پرداخت (که برای شما توسط سامانه هومیار به صورت ماهانه پیامک می گردد) در صفحه اول سایت، در بخش پرداخت شارژ/بدهی ساختمان، به درگاه بانکی منتقل و می توانید مبلغ را پرداخت نمایید.

۲) اگر برای ساکنین در بخش اطلاعات ساکنین، کاربر هومیار تعریف کنید، هر کدام از ساکنین ساختمان می توانند با نام کاربری خود وارد سیستم شده و در بخش “حساب من”، با انتخاب دگمه پرداخت در ردیف بدهکاری واحد خود، فرآیند پرداخت اینترنتی را آغاز نمایند.

نکته اینکه مبالغ پرداختی ساکنین ساختمان، بدون کسر هیچ مبلغی به صورت روزانه به حساب بانکی ساختمان (همان حسابی که در بخش تنظیمات ثبت شده است) واریز می گردد.

ارادتمند شما

تیم پشتیبانی هومیار

Share on linkedin
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
‫2 نظرها
 1. ممنون ولی برای پرداخت شارژ باید از هفت خان رستم گذشت…

  • سلام

   قاعدتا ثبت اطلاعات مجتمع و واحدها ضروری است. با این مقدمه، پرداخت شارژ اینترنتی برای ساکنین از پرداخت قبض آب و برق نیز آسانتر است. کافی است شناسه پرداخت در صفحه اول سایت در قسمت پرداخت اینترنتی شارژ وارد شده و با استفاده از رمز دوم کارتهای بانکی اقدام به پرداخت مبلغ نمایند.
   حسن این روش این است که اطلاعات پرداخت به صورت اتوماتیک در سامانه هومیار ثبت می گردد.

   تیم پشتیبانی هومیار

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.